Poznaj ciemną stronę Internetu

Digital Craft Tools Agencja Reklamowa z Wadowic

Responsywne strony www

Responsywne strony www
Czasy dużych ekranów przemijają

Kolejne marki wypuszczają modele telefonów o różnych rozdzielczościach. Wprawdzie czasy kompaktowych smartfonów z ekranami o przekątnych mniejszych niż 2 cale mamy już z sobą, ale rynek urządzeń mobilnych nieustannie przyśpiesza, szczególnie popularne stają się tablety, które pozostają brakującym ogniwem między smarfontami a laptopami i PC-teami. Różnorodność w tym zagadnieniu wymusza od projektantów stron internetowych umiejętność dostosowywania witryny internetowej, która będzie funkcjonalna i przyjemna w przeglądaniu na każdej szerokości ekranu. Z pomocą przychodzi technologia RWD.


Responsive Web Design (RWD)

Responsive Web Design (RWD) to sposób wykonania strony strony internetowej, której układ automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Wyświetlane na ekranie treści zmieniają swoje kształty, wielkości i ułożenie tak, aby były one wygodne w odbiorze dla użytkownika. 

 

Powody dla którego powinieneś mieć stronę responsywną?

 

Podstawową kwestią jest wsparcie stron responsywnych przez Google. Wszystkie strony, od najprostszych stron-wizytówek po rozbudowane sklepy internetowe, które są reponsywne będą wyświetlane na wyższych pozycjach wyszukiwarki Google. Oznacza to w praktyce, że strony które są starsze i zdobyły jakiś czas temu wysokie pozycje w wyszukiwaniu, w zderzeniu ze stronami RWD, których jest coraz wiecej spadną. 

 

Podsumowując:


Posiadacz strony która nie jest responsywna, powinnien jak najszybciej zadbać o unowocześnienie swojej strony. 16 milionów polaków korzysta na codzień z telefonów, na rzecz dużych ekranów. Zrezygnowanie z tak dużej grupy klientów może narazić przedsiębiorstwo na poważne straty finansowe. Warto pamiętać, że rozbudowanie starej strony internetowej tylko o element responsywny jest bardzo często nie rentowne. W takich sytuacjach lepiej zdecydować się na budowę nowej strony internetowej z zawartą RWD. Wynika to z faktu, że strony zaprojektowane kilkanaście lat temu nie spełniają oczekiwań obecnych klientów a rozbudowanie ją o responsywność jest bardzo skąplikowanym procesem. 

 

 

wróć

Kategorie wpisów